Kai phosph zawarta jest we wszystkich tkankach, ale szczególnie w systemie nerwowym. Jest to najważniejsza odżywka nerwów, ale przede wszystkim pełni funkcję an- tyseptyczną. Stąd wniosek: brak tej soli naraża ustrój na infekcje, a także wpływa na stan psychiczny, sprowadzając depresje z lękiem. Brak odporności życiowej, zażenowanie, łatwa irytacja, wyczerpanie, wrażliwość na hałasy. Cierpienia nasilają się przy nagłym ruchu po odpoczynku. Objawy: niepokój lub pesymistyczna apatia łatwość do załamywania się bezsenność, nieśmiałość z łatwym czerwienieniem się zawroty przy nagłych ruchach głowy buczenie w uszach przy zmęczeniu bóle newralgiczne niestałe, reagujące na zimne okłady rano suchy język, obłożony musztardowym nalotem skłonność do krwawienia dziąseł uczucie głodu natychmiast po jedzeniu może być astma lub przejściowe duszności alergiczne bicie serca i nierówny rytm przy lada zdenerwowaniu swędzenie dłoni i podeszew.
Kali sulph wraz z żelazem zaopatruje komórki w tlen. Brak tej soli wywołuje uczucie ziębienia i pragnienie świeżego powietrza łupież z żółtymi płatkami naskórka katary żołądka biegunkowe, obłożony język, nalot cienki, żółty opóźnienia w menstruacji uczucie pełności żołądka przyspiesza pocenie się. Wszystkie te symptomy zaostrzają się w cieple, a ustępują w chłodzie. Bół głowy bardzo charakterystyczny, gdyż narasta ku wieczorowi i w dusznej atmosferze, natomiast na świeżym powietrzu ustępuje. Często żółta wydzielina ze spojówek ocznych.
Trudno uleczalne katary nosa. Odraza do picia wody. Swędzenie odbytnicy i siarkowodorowe gazy. Periodyczne bóle skurczowe brzucha i krzyża. Choroby paznokci.
Inne artykuły z kategori choroby genetyczne:
Komentarze
Prześlij komentarz