Nawet przy gruźlicy wielką ulgę może przynieść naprawa skrzywienia kręgów. W wypadku zajętych szczytów: II-III P, a przy płacie środkowym V P. Po zabiegach korekcyjnych chorzy od razu odczuwają poprawę, nabierają apetytu i przybierają na wadze.
Za pomocą zabiegów kręgarskich bardzo często potrafimy zatrzymać grożące życiu krwotoki. Trzeba jednak pamiętać, że np. dyslokacja kręgu szczytowego może powodować krwotok mózgowy (uwaga, kierowcy samochodowi i motocyklowi!).
– IV kręg karkowy daje krwotoki z nosa, VII-VIII – z płuc,
– II piersiowy – krwotoki krtani, V P – żołądkowe,
– IX i X P – krwotoki jelit, I L – pęcherza, IV – macicy,
– IV i V L – krwotoki odbytnicy, czyli tzw. hemoroidy.
Zadaniem autora tej książki nie jest bynajmniej nauczanie tego lub innego kierunku medycyny ani nawet udzielanie wyczerpujących instrukcji w postępowaniu leczniczym. Chodzi tu tylko o bardzo ogólną orientację. Ostrzega się dlatego czytelników przed błędnym rozumowaniem, jakie może wyniknąć na skutek powierzchownego przeglądu zależności niektórych objawów chorobowych od poszczególnych nerwów. Pozornie leczenie jest proste i łatwe: jeżeli defekt nastąpił gdzieś w górnym rejonie, to odpowiedzialność spada wyłącznie na kręgi górne i odwrotnie, jeżeli nas boli noga, to powodu należy szukać w którymś z kręgów dolnych. Niestety, tak nie jest. Funkcje nerwów są fantastycznie przemieszane, prócz zasadniczego i głównego zadania każdy prawie nerw spełnia tuzin innych sobie poruczonych zleceń dodatkowych. stąd właśnie, z tego przemieszania się funkcji wypływają zaskakujące nas niespodzianki, krańcowo odległe od siebie refleksy wykorzystane przez akupunkturę.
Inne artykuły z kategori choroby genetyczne:
Komentarze
Prześlij komentarz